Home Art, Kulture dhe Argetim VIDEO/“Nga sytë e Kllounit”, shfaqja që mirëpret fëmijët në fundjavë

VIDEO/“Nga sytë e Kllounit”, shfaqja që mirëpret fëmijët në fundjavë

1 min read
1
29

TIRANE, 12 Janar/ATSH/- Kllouni është simboli i Cirkut dhe personazh shumë i dashur për fëmijët por edhe personazh tragjikomik.

Një shfaqje kushtuar pikërisht kësaj figure tradicionale, do të shfaqet në fundjavë për fëmijët e kryeqytetit në Arenën e Cirkut Kombëtar.

‘Kllouni’ është shumë artist por edhe pak hero, ai nuk na bën vetëm  për të qeshur por mundohet të zgjidhë probleme madje të na ndihmojë.

Kjo shfaqje kalon artistët e cirkut në një dimension tjetër, ata japin mesazhin duke qenë aktor, balerinë dhe sigurisht artistë cirku.

Me ide dhe regji të Alketa Haxhiut, gjithashtu kjo shfaqje e cila sjell në vëmendje se dhuna në shoqëri nuk sjell asgjë të mirë. /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Edit Malaj
Load More In Art, Kulture dhe Argetim
Comments are closed.

Check Also

Shkololli: Vizioni im, t’i japë hov skenës artistike shqiptare drejt asaj ndërkombëtare

TIRANE, 23 Janar/ATSH-Z.Tosku/- “Vizioni im do t’i japë hov skenës artistike s…