Home Ceshtjet e Mjedisit Te premten, mot me kthjellime dhe vranesira

Te premten, mot me kthjellime dhe vranesira

moti_2432TIRANE, 21 prill /ATSH/. – Gjate dites se premte, 21 prill 2017, moti mbi vendin tone parashikohet te jete me kthjellime dhe vranesira. Priten reshje shiu dhe debore të izoluara në pjesen jugore dhe lindore.

Era do te jete me drejtim Veriperëndim-Verilindje 1-20m/sek në mesditë përgjatë  bregdetit. Shikimi 10-20km. Deti i forcës 5 me lartësi vale 3.0metër.

Temperaturat parashikohen:

Vendet malore              -1°/14°C

Vendet e ulta                6°/18°C

Vendet bregdetare        3°/20°C    /a.ke/

 

Load More Related Articles
Load More By Aljosha Keko
Load More In Ceshtjet e Mjedisit
Comments are closed.

Check Also

Te marten, mot me kthjellime dhe vranesira ne zhvillim

TIRANE, 24 prill /ATSH/. – Gjate dites se marte, 25 prill 2017, moti mbi vendin tone…