Home Lajme Nga Vendi Sport – Tenis: Halep, N.1 botëror, fiton turneun në Shenzhen

Sport – Tenis: Halep, N.1 botëror, fiton turneun në Shenzhen

1 min read
0
10

TIRANE, 6 janar /ATSH-AFP/. – N.1 i tenisit boteror te femrave, Simona Halep, e ka nisur shume mire vitin 2018, duke fituar trofeun e pare te shtunen ne Shenzhen (Kine).

Rumunia ka fituar me tre sete,  6-1, 2-6, 6-0, perballe mbajteses se titullit, cekes Katerina Siniakova (N.47), per nje ore e 15 minuta.

Tenistja 26-vjecare fiton titullin e saj te 16-te ne cirkuitin WTA, i pari qe kur eshte zgjedhur NM.1 boteror. /a.ke/

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Shkololli: Vizioni im, t’i japë hov skenës artistike shqiptare drejt asaj ndërkombëtare

TIRANE, 23 Janar/ATSH-Z.Tosku/- “Vizioni im do t’i japë hov skenës artistike s…