Home Lajme Nga Vendi Sport – Tenis: Gael Monfils fiton titullin e 7-të të karrierës

Sport – Tenis: Gael Monfils fiton titullin e 7-të të karrierës

1 min read
0
10

TIRANE, 6 janar /ATSH-AFP/. – Tenisti francez Gaël Monfils ka fituar titullin e 7-te te karrieres se tij ne cirkuitin ATP, pasi ka mundur lehtesisht ne finalen e Open ne Doha rusin Andrey Rublev, me rezultgatin 6-2, 6-3, te shtunen.

31-vjecari Monfils, N.46 boteror, ne kete turne ka arritur tre here ne finale. Ai ka perfituar ne gjysmefinale, pasi austriaku Dominic Thiem, pesoi nje demtim.  /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Shkololli: Vizioni im, t’i japë hov skenës artistike shqiptare drejt asaj ndërkombëtare

TIRANE, 23 Janar/ATSH-Z.Tosku/- “Vizioni im do t’i japë hov skenës artistike s…