Home Lajme Nga Vendi Sport – Spanjë: Braziliani Coutinho te Barcelona…shumë pranë

Sport – Spanjë: Braziliani Coutinho te Barcelona…shumë pranë

2 min read
0
19

TIRANE, 6 janar /ATSH-AFP/. – Philippe Coutinho te FC Barcelona? Mediat spanjolle dhe britanike kane shkruar të shtunën per ardhjen në Katalonjë të mesfushorit brazilian te Liverpulit, një transferim astronomik që do ta bënte atë lojtarin e tretë më të shtrenjtë në histori.

Pas diskutimit të së shtunës në mëngjes te një “marrëveshje në parim”, e përditshmja katalanase Sport siguroi pasditen e vonë se dy klubet kishin arritur një marrëveshje rreth një shume prej 120 milionë euro plus 40 milionë bonuse. Në Angli, Telegrafi përmendi shumën prej 142 milionë paund, ose 160 milionë euro.

“Philippe Coutinho do të jetë lojtari i FC Barcelona për pesë sezonet e ardhshme, pasi klubi blaugrana ka arritur një marrëveshje me Liverpulin,” theksonte Sport, duke cituar burime pranë lojtarit.

Mundo Deportivo, e përditshmja sportive e Barcelonës, konfirmoi marrëveshjen, e cila u nënshkrua të shtunën, duke cituar një marrëveshje pesëvjeçare që vazhdon deri në vitin 2023. /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Shkololli: Vizioni im, t’i japë hov skenës artistike shqiptare drejt asaj ndërkombëtare

TIRANE, 23 Janar/ATSH-Z.Tosku/- “Vizioni im do t’i japë hov skenës artistike s…