Home Bashkite ne fokus Pukë/ IKMT shemb me shpërthim të kontrolluar objektin 6-katësh

Pukë/ IKMT shemb me shpërthim të kontrolluar objektin 6-katësh

Screenshot_2PUKË, 20 Prill/ATSH/.- Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka realizuar me sukses shpërthimin e kontrolluar mbi një objekt 6-katësh në qytetin e Pukës.

Aksioni i IKMT-së ishte në mbështetje të projektit “Rikualifikimi urban i qytetit të Pukës”, për të cilin deri tani IKMT ka prishur 17 objekte të madhësive të ndryshme.

Për rrëzimin e ndërtesës që dikur ishte fabrika e miellit, u përdorën 18 kg lëndë shpërthyese, të vendosura në 200 vrima./m.m/

Load More Related Articles
Load More By Maela Marini
Load More In Bashkite ne fokus
Comments are closed.

Check Also

Te marten, mot me kthjellime dhe vranesira ne zhvillim

TIRANE, 24 prill /ATSH/. – Gjate dites se marte, 25 prill 2017, moti mbi vendin tone…