Home Rajoni Kosova Kosovë- Gjykata urdhërarresti për Albin Kurtin

Kosovë- Gjykata urdhërarresti për Albin Kurtin

Kryetari i Lëvizja Vetëvendosje,  Albin Kurti (ARKIV)PRISHTINË, 21 prill/ATSH/.- Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar një urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për shkak të mungesës së tij në seancën gjyqësore për gazin lotsjellës.

Po ashtu gjykata ka gjobitur me 200 euro gjobë pasi kanë munguar në seancën e sotme plenare edhe kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, nënkryetarin Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj, si dhe punonjësit e administratës Shpresa Gosalci dhe Leonora Halimaj.

Në seancë ka munguar edhe prokurorja Fikrije Krasniqi./Kosovapress/k.s/

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Kosova
Comments are closed.

Check Also

Kosovë-Kuvendi njofton zyrtarisht për vijimin nesër të seancës për zgjedhjen e Kryetarit

  PRISHTINË, 23 Gusht /ATSH-B.Jashari/.- Kuvendi i Kosovës njofton zyrtarisht për vij…