Home Rajoni Kosova Kosova fundjavë me vranësira, të dielën reshje dëbore

Kosova fundjavë me vranësira, të dielën reshje dëbore

1 min read
0
8

PRISHTINË, 13 Janar /ATSH/.-Në Kosovë në këtë fundjavë do mbajë mot kryesisht i vranët, ditën e shtunë pa reshje.

Të dielën mëngjesi do jetë me ngrica të lehta, vende-vende me mjegull, ndërsa pasdite do ketë vranësira të çrregullta dhe reshje dëbore.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -3 deri 0 gradë Celcius, ndërsa maksimalet e ditës 2-4 gradë.

Do të fryjë erë kryesist nga verilindja me shpejtësi deri 6 metra në sekondë, parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës./b.j/k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Kosova
Comments are closed.

Check Also

Shkololli: Vizioni im, t’i japë hov skenës artistike shqiptare drejt asaj ndërkombëtare

TIRANE, 23 Janar/ATSH-Z.Tosku/- “Vizioni im do t’i japë hov skenës artistike s…