Home Lajme Nga Vendi Inter mbetet pa trajner, Pioli gjen klubin e ri

Inter mbetet pa trajner, Pioli gjen klubin e ri

Trajneri PioliTIRANË, 21 Prill/ATSH/-. Stefano Pioli pritet të bëhet trajner i ri i Fiorentinsë në fund të sezonit
Interi dhe Stefano Pioli pritet të ndahen në fund të sezonit pasi dështuar t’i arrijnë objektivat: kualifikimin e skuadrës në Ligës e Kampionëve.

Derisa Interi është duke kërkuar pasardhësin e Piolit, ky i fundit tashmë ka marrë një ofertë serioze.

Sipas Gazzetta dello Sport Stefano, Fiorentina i ka ofruar kontratë trevjeçare Piolit, i cili në të kaluarën ka drejtuar Bolognan dhe Lazion.

Mario Cognigni, presidenti i Fiorentinës, e sheh Piolin si pasardhës ideal të trajnerit portugez, Paulo Sousa, i cili do të largohet nga ekipi në fund të sezonit./af/

 

foto lajm

Load More Related Articles
Load More By Arbi Fortuzi
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Te marten, mot me kthjellime dhe vranesira ne zhvillim

TIRANE, 24 prill /ATSH/. – Gjate dites se marte, 25 prill 2017, moti mbi vendin tone…