Home Bota FRANCË – Të paktën një polic dhe sulmuesi të vrarë nga një shkëmbim zjarri në Champs Elysees

FRANCË – Të paktën një polic dhe sulmuesi të vrarë nga një shkëmbim zjarri në Champs Elysees

 PARIS, 20 prill /ATSH-AFP/ – Të paktën një polic ka vdekur pasi një person hapi zjar kundër policisë sot rreth orës 21:00 në Paris në Champs Elysees.

Sipas forcave të policisë një nga sulmuesit është neutralizuar ndërsa tjetri është në arratisje.

Për momentin nuk është e mundur të njihen rrethanat e sulmit. Franca është goditur në vitin 2015 dhe 2016 nga një seri atentatesh xhihadiste që kanë shkaktuar gjithsej vdekjen e 238 personave./

/G.S/

Load More Related Articles
Load More By Gent Sinani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

BRUKSEL – BE: Rivlerësim i marrëdhënieve me Turqinë

BRUKSEL, 24 prill /ATSH-AFP/ – Komisioneri evropian për Zgjerimin, Johnnes Hahn u sh…