Home Ceshtjet Sociale Foto/Ekspozita unike për “Skënderbeun” zgjon interes të jashtëzakonshëm tek kanadezët

Foto/Ekspozita unike për “Skënderbeun” zgjon interes të jashtëzakonshëm tek kanadezët

1 min read
2
62

TIRANE, 12 Janar/ATSH-Z.Tosku/-Viti Mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit Skënderbeut u çel në Kanada nëpërmjet ekspozitës unike të librave antikë, botuar rreth Heroit tonë Kombëtar në shekuj e gjuhë të ndryshme, koleksion i znj. Patricia Nugee nga Londra.

Lajmi u bë i ditur nga Ambasadori Shqiptar në Kanada, Ermal Muça përmes një postimi në faqen zyrtare të Ambasadës Shqiptare në Kanada, në rrjetin social “Facebook”.

Në postim thuhet se ekspozita e organizuar nga Ambasada në bashkëpunim me Bibliotekën Publike të Otavës u prit me shumë interes nga populli kanadez.

Më poshtë gjenden një sërë fotosh gjatë aktivitetit.

Arrow
Arrow
Slider

/a.g/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Ceshtjet Sociale
Comments are closed.

Check Also

Shkololli: Vizioni im, t’i japë hov skenës artistike shqiptare drejt asaj ndërkombëtare

TIRANE, 23 Janar/ATSH-Z.Tosku/- “Vizioni im do t’i japë hov skenës artistike s…