Home Art, Kulture dhe Argetim FOTO/ “Gjithçka është stil”, Kumbaro bashkon kulturën dhe sportin

FOTO/ “Gjithçka është stil”, Kumbaro bashkon kulturën dhe sportin

2 min read
0
24

TIRANE, 11 Janar /ATSH/ -Federata Shqiptare e Aeronautikës nderoi dje pasdite në një mbrëmje Gala, Xhonatan Islamin me titulli “Sportisti i Vitit 2017”.

Në këtë ceremoni merrnin pjesë Ministrja e Arsimit, Rinise dhe Sportit, Lindita Nikolli, Presidenti i Komitetit Olimpik Kombetar Shqiptar, Viron Bezhani, Presidenti i FSHAir, Renis Tershana, Drejtori i Autoriteti i Aviacionit Civil , Krislen Keri, etj

Në aktivitetin e zhvillua në ambientet e Ministrisë së Kulturës, Kumbaro tha se “gjithçka është më shumë se një garë, është stil”.

“Sporti dhe Arti kanë shumë të përbashkëta. Qëllimi më i rëndësishëm është arritja e rezultatit më të mirë të mundshëm. Të dyja orientohen nga qëllimi për sukses Artisti dhe sportisti kanë si synim për të fituar Garën, garën skenike, ose garën sportive”- u shpreh në fjalën e saj Ministrja Mirela Kumbaro .

Ministria e Kulturës do të vazhdojë të mbështesë FSHAir dhe aktivitetet sportive, turistike dhe kulturore, duke besuar që edhe këtë vit do të jetë pjesë e pandashme e rrugëtimit së bashku për promovimin e vlerave kulturore të vendit tonë.

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Edit Malaj
Load More In Art, Kulture dhe Argetim
Comments are closed.

Check Also

Shkololli: Vizioni im, t’i japë hov skenës artistike shqiptare drejt asaj ndërkombëtare

TIRANE, 23 Janar/ATSH-Z.Tosku/- “Vizioni im do t’i japë hov skenës artistike s…