Home Bashkite ne fokus FA, punime për ndërtimin e urës në fshatin Povelçë, të Fierit

FA, punime për ndërtimin e urës në fshatin Povelçë, të Fierit

1FIER, 20 Prill/ATSH/.- Forcat e Armatosura të Shqipërisë janë duke përfunduar ndërtimin e urës në fshatin Povelçë, të Fierit, e cila nuk do të shërbejë vetëm për këmbësorët, por edhe për automjetet, veçanërisht ato bujqësore.

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” informon mbi ecurinë e punimeve që po kryhen nga FA.

3“Banorëve të fshatrave të Njësisë Administrative Dërmenas në Fier, nuk do t’ju duhet më të kalojnë mbi një urë të sajuar, por mbi të gjitha të rrezikshme”, shkruan Kodheli, ndërsa poston edhe foto të punimeve./m.m/

Load More Related Articles
Load More By Maela Marini
Load More In Bashkite ne fokus
Comments are closed.

Check Also

Te marten, mot me kthjellime dhe vranesira ne zhvillim

TIRANE, 24 prill /ATSH/. – Gjate dites se marte, 25 prill 2017, moti mbi vendin tone…