Lajmet Kryesore

Maqedonia tërhiqet nga bllokimi i kamioneve me prodhime bujqësore shqiptare

Maqedonia tërhiqet nga bllokimi i kamioneve me prodhime bujqësore shqiptare

-Zv.Ministri Mete në takimin e  vendeve anëtare të CEFTA në Moldavi- TIRANE, 26 Nëntor/ATSH/- Në Chisinau të Moldavisë ‎u zhvilluan sot diskutimet teknike mes vendeve të rajonit në kuadër të Marrëveshjes CEFTA. Shqipëria u përfaqësua ‎nga Zv.Ministri i MZHETTS, Ervin Mete i …

RUSI – Hollande-Putin: Duhet të krijojmë një koalicion të gjerë kundër ISIS-it!

RUSI – Hollande-Putin: Duhet të krijojmë një koalicion të gjerë kundër ISIS-it!

MOSKË, 26 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, François Hollande, kërkoi sot krijimin e një koalicioni të gjerë kundër grupit Shteti Islamik (ISIS), pasi takoi homologun e tij rus, Vladimir Putin në Moskë. “Ne duhet ta bëjmë këtë koalicion të gjerë së bashku për të …

Kuvendi rrëzon kërkesën e PD për heqje të mandatit të  Valentina Leskajt

Kuvendi rrëzon kërkesën e PD për heqje të mandatit të Valentina Leskajt

TIRANË, 26 Nëntor /ATSH/ -Kuvendi, në mbyllje të seancës plenare të kësaj të enjtje, ratifikoi disa marrëveshje të parashikuara në rendin e ditës. Kuvendi miratoi me 114 vota pro projektligj “Për ratifikimin e marrëveshjes së financimit, faza I, ndërmjet RSH, përfaqësuar nga …

Dritëro Agolli, në ngjyrat e akuarelit të Presidentit të Shoqatës Botërore të Akuarelistëve, Atanur Dogan

Dritëro Agolli, në ngjyrat e akuarelit të Presidentit të Shoqatës Botërore të Akuarelistëve, Atanur Dogan

TIRANE, 26 Nëntor/ATSH/- Shoqata VIZart, në kuadër të Panairit "Klik Ekspo Group" në datat 21-25 Nëntor çeli Bienalen e Parë Ndërkombëtare në Tiranë në bashkëpunim me "Klik Ekspo Group", ku morën pjesë të gjithë artistët më të shquar në botë për veprat e akuarelizmit të …

Mark Frroku heq dorë nga mandati i deputetit

Mark Frroku heq dorë nga mandati i deputetit

TIRANË, 26 Nëntor /ATSH/ - Deputeti i partisë Kristian Demokrate, Mark Froku lë mandatin e deputetit. Sipas mediave, kërkesën për të lënë mandatin që Frroku i ka drejtuar Kuvendit, e ka publikuar avokati i tij mbrojtës. Sipas avokatit qëllimi i tërheqjes nga mandati, është vënia …

Kriza e refugjatëve, Meta: Problemet nuk përballohen duke ngritur mure, por me solidaritet

Kriza e refugjatëve, Meta: Problemet nuk përballohen duke ngritur mure, por me solidaritet

- Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u prit në Romë nga Kryetari i Komisionit të Mbrojtjes të Dhomës së Deputetëve të Italisë, Francesco Garofani dhe një grup deputetësh italianë - TIRANË, 26 Nëntor/ATSH/.- Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare …

Kumbaro në Berlin, nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit kulturor Shqipëri – Gjermani

Kumbaro në Berlin, nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit kulturor Shqipëri – Gjermani

TIRANË, 26 Nëntor / ATSH/.- Ministrja e Kulturës, Mirela  Kumbaro firmosi sot në Berlin, marrëveshjen e  bashkëpunimit kulturor Shqipëri –Gjermani 2015. Për palën gjermane marrëveshja u nënshkrua nga Sekretari i Shtetit Federal të Punëve të Jashtme, Stephan …

Mbyllen punimet e Asamblesë së SPECA-s, masat kundër radikalizmit fokus i takimit

Mbyllen punimet e Asamblesë së SPECA-s, masat kundër radikalizmit fokus i takimit

TIRANË, 26 Nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Asambleja e Shoqatave të Shefave të Policisë të Europës Juglindore, SPECA, gjatë takimit në Tiranë diskutoi për masat e ndërmarra në kuadrin e luftës kundër radikalizmit dhe terrorizmit ndërkombëtar, me qëllim koordinimin e përpjekjeve të …

Sport – FIFPro përzgjedh 55 kandidatët për ekipin më të mirë të 2015

Sport – FIFPro përzgjedh 55 kandidatët për ekipin më të mirë të 2015

TIRANE, 26 Nentor /ATSH-AFP/. - Federata Nderkombetare e Futbollisteve Profesionite (FIFPro), ka perzgjedhur 55 kandidatet per ekipin me te mire te 2015. FIFPro ka bere te ditur se nga 55 kandidatët do te perzgjidhen 11 prej tyre per ekipin e vitit. Lista e të përzgjedhurve: Portierë: …

Ministri Tahiri: Kriminelët nuk ndëshkohen nga dekriminalizimi, duhet reformë në drejtësi

Ministri Tahiri: Kriminelët nuk ndëshkohen nga dekriminalizimi, duhet reformë në drejtësi

TIRANË, 26 Nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Reforma në Drejtësi e votuar nga te gjithë do të ishte rruga më e mirë për të hequr shkelësit e ligjit nga Kuvendi, tha Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, nga foltorja e kuvendit, duke folur për ligjin e “Dekriminalizimit” të …

Ekonomi & Turizem


Kompania Sigurimeve Atlantik - Promocion

Shqiperia dhe BE
Politike Lajmet e Fundit
Kosova & Rajoni


Lajme Nga Bota


Arsimi


Shkence & TeknologjiSporti & LifestyleTop